Kétmilliárd forint mező-, vad- és erdőgazdálkodóknak a bemutatóüzemi programhoz
-
Feltöltő: Erdo-mezo.hu
-
2013.07.31.
-
Kategória:
Kertészet, Kiemelt, Erdőhírek, Vadhírek, Állattenyésztés, Növénytermesztés,
A PHP Error was encountered
Severity: Notice
Message: Trying to get property of non-object
Filename: hirek/hirfull.php
Line Number: 35
Backtrace:
File: /var/www/clients/client7/web103/web/application/views/hirek/hirfull.php
Line: 35
Function: _error_handler
File: /var/www/clients/client7/web103/web/application/controllers/Hirek.php
Line: 64
Function: view
File: /var/www/clients/client7/web103/web/index.php
Line: 315
Function: require_once
A PHP Error was encountered
Severity: Notice
Message: Trying to get property of non-object
Filename: hirek/hirfull.php
Line Number: 35
Backtrace:
File: /var/www/clients/client7/web103/web/application/views/hirek/hirfull.php
Line: 35
Function: _error_handler
File: /var/www/clients/client7/web103/web/application/controllers/Hirek.php
Line: 64
Function: view
File: /var/www/clients/client7/web103/web/index.php
Line: 315
Function: require_once
,
- 3889
Kétmilliárd forint támogatási keretösszeg áll rendelkezésre augusztustól a mezőgazdasági termelőknek és az erdőgazdálkodóknak tartandó bemutatóüzemi program megvalósítására - közölte a vidékfejlesztésért felelős államtitkár szerdán Budapesten, sajtótájékoztatón.
V. Németh Zsolt elmondta: a program során a gazdálkodók térítésmentesen vehetnek részt az innovatív technológiákat és módszereket bemutató helyi tájékoztató és konzultációs rendezvényeken. Az egy főre jutó támogatási összeg 25 ezer forint. Egy programon legfeljebb 25 gazdálkodó vehet részt.
A bemutatóüzemek a programhoz kapcsolódó kiadásaik 100 százalékát elszámolhatják. Egy bemutatóüzem részére legfeljebb 15 millió forint támogatás nyújtható.
Az államtitkár kitért rá: a bemutatóüzemi cím elnyerésére azok az innovatív technológiákat használó gazdaságok pályázhatnak, amelyeknek az üzemmérete eléri legalább a 4 európai méretegységet - 1 méretegység például egy szarvasmarhának felel meg -, vagy
legalább 20 hektár erdőt művelnek, illetve 2 hektár erdészeti szaporítóanyagot termelnek.
A pályázók lehetnek őstermelők, családi gazdaságok, egyéni vállalkozók, társas vállalkozások, termelői csoportok, szövetkezetek. Az ismeretátadási programok témája lehet egyebek között növénytermesztés, kertészet, állattenyésztés, élelmiszer-előállítás, illetve
vadgazdálkodás, de akár lovas turizmus is.
Mezőszentgyörgyi Dávid, a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet főigazgatója elmondta, hogy az unió továbbra is kiemelt figyelmet fordít a szaktanácsadási tevékenység, az ismeretátadás, a szakmai ismeretek gyarapításának támogatására. Ismertette: a Darányi Ignác Terv keretéven eddig 18 ezer gazdálkodó vette igénybe a szaktanácsadási szolgáltatást. Ennek a tevékenységnek támogatására 6,084 milliárd forint áll rendelkezésre. Az összeg 60 százalékát kötötték le eddig.
A főigazgató tájékoztatása szerint a humántőke fejlesztését és a tudásátadást szolgáló programban további 41 500 gazdálkodó vett részt, több mint 5 milliárd forint támogatási forrás felhasználásával.
A bemutatóüzemi program megvalósításától a szaktanácsadást igénybevevő gazdálkodók számának gyarapodását várják - tette hozzá.
A bemutatóüzemek a mezőgazdasági termelők, erdőgazdálkodók részére szervezett ismeretátadási programjaikat a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) által jóváhagyott projektterveik alapján hajthatják végre a következő témakörökben:
növénytermesztés,
kertészet,
integrált növény- és talajvédelem,
öntözés, vízgazdálkodás,
állattenyésztés,
állategészségügy,
állatjólét,
mezőgazdasági és erdőgazdálkodási gépesítés,
mezőgazdasági és erdőgazdálkodási technológia,
megújuló energia,
fenntartható gazdálkodás,
környezetvédelem,
ökológiai gazdálkodás,
induló fiatalok gazdálkodása,
kereskedelmi forgalmazás céljából történő élelmiszer-előállítás
külön jogszabályban meghatározott kistermelői élelmiszer-előállítás,
erdőgazdálkodás,
vadgazdálkodás,
lovasturizmus.
A bemutató üzemek programhoz kapcsolódó kiadásainak 100 százaléka elszámolható. Egy bemutatóüzem részére 2015. január 31-ig legfeljebb 15 millió forint támogatás nyújtható. A pályázatokat 2013. augusztus 12. és 26. között lehet benyújtani.
(MTI)
-
Cimkék:
támogatás, erdőgazdálkodás, mezőgazdaság, vadgazdálkodás, agrártámogatás, erdészeti támogatás, növénytermesztés, erdészeti oktatás, kertészet, vadászati oktatás, agrároktatás, szaporítóanyag, lovasturizmus, bemutatóüzemi program, állattenyésztés